Barevný velikonoční týden

Velikonoce dají všem na srozuměnou, že zima je definitivně za námi a žezla se ujímá jaro.

S Velikonocemi je spjata spousta pověr a tradic. Pojďte se na některé z nich podívat a nechat se inspirovat, co tyto dny "hodit na sebe". :)

 

Modré "uklízecí" pondělí a Šedivé "vymetu pavučiny" úterý už jsou za námi.

Pro křesťany je prvním důležitým dnem Škaredá středa. Tento den se vymetaly saze z komína. Lidová pověra praví, že kdo se v tuto středu mračí, bude se mračit celý rok. Zkuste tedy mrknout na náš e-shop a potěšit se pohledem na spoustu barevných kousků. A úsměv prosím! :)

O Zeleném čtvrtku se jí zelená strava - špenát, zelí nebo třeba salát z kopřiv. Tento den můžete podpořit také zelenou barvou na oblečení. To pak budete dozajista zdraví celý rok!

 

tyden_kolaz_1a

 

Velký pátek je spojován s magickými silami a v tento den by se také měly otevírat hory a vydávat své poklady. Dodržuje se půst, nemá se pracovat na zahradě a prát prádlo.

Bílá sobota získala svůj název podle bílého roucha novokřtěnců. Končí půst, pečou se beránci a mazance.

Velikonoční neděle nebo také Boží hod velikonoční připomíná Kristovo zmrtvýchvstání. Tento den se pečou beránci a malují vajíčka.

O Velikonočním pondělí (také se mu říkalo Červené pondělí) se chodí koledovat - ženy přijímají sílu a plodnost z pomlázek, rozdávají se vajíčka jako symbol nového života.

Tradice velí obléknout něco nového. Ideální příležitost k obnově šatníku. Ani naši muži přeci nedopustí, aby nás pokakal beránek. :)

 

tyden_kolaz_2a

 

Přejeme všem krásný jarní den a veselé velikonoční svátky. :)

Váš BM tým

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení